Co stało się z pszczołami na dachu katedry Notre Dame?
19 kwietnia 2019

Bez wątpienia wielu z nas poruszyła informacja o ogromnym pożarze, który spustoszył katedrę Notre Dame w Paryżu. Czy wiesz, że dach katedry zamieszkują od roku 2013 pszczoły? Notre Dame ma trzy ule na pierwszym piętrze, na dachu tuż pod „oknem róży”, a każdy rój liczy około 60 000 pszczół. Co zaskakujące, pszczoły żyjące na dachu Notre Dame przetrwały ogień!

Nicolas Geant, opiekujący się pszczołami katedry Notre Dame, potwierdził, że ule przetrwały ogień, a pszczoły żyją. Andre Finot, rzecznik Notre Dame, potwierdził, że pszczoły nadal latają koło uli, co oznacza, że nadal żyją! Geant powiedział, że zaraz po pożarze spojrzał na zdjęcia z drona i zobaczył, że ule nie zostały spalone. Nie było jednak sposobu, aby dowiedzieć się, czy pszczoły przeżyły. Teraz jednak wiemy, że jest aktywność pszczół i jest to ogromna ulga dla samego pszczelarza, jak i sympatyków tej wspaniałej miejskiej pasieki.
Geant powiedział, że ule nie zostały dotknięte przez płomienie, ponieważ znajdują się około 30 metrów pod głównym dachem, w którym ogień się rozprzestrzeniał.

Żródło: https://edition.cnn.com/2019/04/19/europe/notre-dame-bees-fire-intl-scli/index.html