Dzień Bioróżnorodności
13 maja 2018

Warsztaty pszczelarskie.

Dzień Bioróżnorodności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie już za nami! Wolontariusze Pasieki Edukacyjnej „Skrzydlaci przyjaciele”, której ambasadorem jest firma TiM S.A., po raz kolejny zorganizowali rodzinne warsztaty pszczelarskie. Przy tej okazji teren pasieki został obsadzony krzewami miododajnymi, głównie śliwą tarniną.

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/1736728603027926/

Śliwa tarnina

Jest to bardzo lubiana przez pszczoły roślina miododajna. Kwitnie wczesną wiosną bardzo obficie pokrywając się kwiatami. Tarnina jest rośliną wykorzystywaną w ziołolecznictwie, ma jadalne owoce, odgrywa istotną rolę środowiskową, wykorzystywaną także w nasadzeniach biotechnicznych. Pasieka edukacyjna również skorzysta z tarniny na dwa sposoby. Z jednej strony będzie źródłem bardzo potrzebnego pszczołom wiosną pokarmu, a z drugiej strony stworzy gęsty żywopłot osłaniający ule od wiatru.

Rośliny miododajne

Jeśli również chcesz coś podarować pszczołom Pasieki Edukacyjnej, zachęcamy do przywiezienia rośliny miododajnej na kolejne warsztaty. Szczególnie porządane są byliny i krzewy miododajne kwitnące latem – lipiec sierpień. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem pasieka@pasiekaedukacyjna.pl.

Kurs pszczelarski dla początkujących

Jedną z atrakcji Dnia Bioróżnorodności był kurs praktyczny dla początkujących pszczelarzy. Uczestnicy dowiedzieli się jak zapobiagać rojeniu się pszczół i wykonali wiosenne rozrajanie rodzin pszczelich, będących pod opieką firmy TiM S.A. Przy okazji warsztatów nie zabrakło oczywiście degustaci miodów pitnych naszej firmy.