Rozpoczynamy sezon warsztatów pszczelarskich
23 kwietnia 2017

Pasieka Edukacyjna „Skrzydlaci przyjaciele” przy współpracy z TiM S.A. zorganizowała zimą wykład dotyczący tworzenia i prowadzenia pasiek miejskich. 23 kwietnia w Ogrodzie Czerwonym Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie odbyły się warsztaty praktyczne. Na terenie pasieki można było zapoznać się z budową ula, jego wyposażeniem, poznać niezbędny ekwipunek każdego pszczelarza oraz dowiedzieć się jak rozpalić podkurzacz. Warsztaty pszczelarskie dostępne były dla uczestników cyklu szkoleń „Zakładamy pasiekę miejską”, który ma zachęcić pszczelarzy do stawiania uli na dachach budynków na terenie Śląska. Uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi wymaganiami prawnymi odnośnie zakładania pasiek. Można było zobaczyć i porozmawiać na temat sprzętu pszczelarskiego. Firma Łysoń zapewniła przykładowy sprzęt pszczelarski do zapoznania się przez nowych pszczelarzy. Rozdano również katalogi sprzętu oraz ulotki z pakietami dla początkujących pszczelarzy.

Warsztaty pszczelarskie

Pomimo zmiennej pogody udało się również dokonać szybkiego przeglądu rodzin pszczelichm, a także dowiedzieć się do czego stosowana jest ramka pracy w ulu i na własne oczy zobaczyć jak ją zastosować. Była to impreza zamknięta przeznaczona tylko dla uczestników wcześniejszego wykładu teoretycznego, który odbył się w lutym w ogrodzie na Sośniej Górze. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział.

Zapisy

Tym samym rozpoczęto sezon warsztatów edukacyjnych, które odbywać się będą w pasiece „Skrzydlaci przyjaciele” przez cały maj i czerwiec. Serdecznie zapraszamy grupy przedszkolne, szkolne, studentów i praktykantów. Pasieka Edukacyjna zapewni dla Was stroje ochronne, dzięki którym na własne oczy będziecie mogli zobaczyć wnętrze pszczelego ula. Wszelkich informacji udzielą pszczelarze pod adresem pszczolki.bzz@gmail.com.